Dziennikarz portalu i.pl (Grupa Polska Press), Marcin Koziestański „bezprawnie wykorzystał” tekst RMF24.pl. Za swój czyn przeprosił w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

Marcin Koziestański jest redaktorem w portalach Grupy Polska Press, należącej od 2021 roku do PKN Orlen. Koziestański wcześniej był związany z Tygodnikiem Solidarność i Tysol.pl. Jak o sobie pisze, jest redaktorem specjalizującym się w tematyce kryminalno-prawnej. W serwisach Grupy Polska Press publikuje artykuły na różne tematy: polityczne, kulturalne, społeczne, ale również prognozę pogody.

Ukryte oświadczenie

18 kwietnia Marcin Koziestański opublikował na Twitterze oświadczenie. Przeprasza w nim „redakcję RMF FM za bezprawne wykorzystanie treści jednego z artykułów”. W dalszej części redakcji przeprasza Kubę Kaługę, którego artykuł został skopiowany. Następnie dziennikarz ukrył swoje konto za tzw. „kłódką”.

Sprawę tę skomentowali dziennikarze RMF24. Maciej Bąk na swoim Twitterze umieścił zrzut ekranu z oświadczeniem Koziestańskiego.

Do sprawy odniósł się również Kuba Kaługa, autor skopiowanego tekstu. Napisał, że liczył na minimum przyzwoitości ze strony dziennikarza i.pl.

i.pl to portal należący do Grupy Polska Press (PKN Orlen). Jest to główny serwis tego koncernu medialnego. Portal ruszył 4 września 2022 roku.

Polecamy