Był ulubieńcem widzów TVP za czasów Kurskiego. Teraz wystąpi w Twoja twarz brzmi znajomo
Muzyczny prezenter

Był ulubieńcem widzów TVP za czasów Kurskiego. Teraz wystąpi w Twoja twarz brzmi znajomo

Fot.: Polsat/Maciej Zawada
On zastąpi Bronisława Cieślaka w nowej odsłonie Malanowskiego

On zastąpi Bronisława Cieślaka w nowej odsłonie Malanowskiego

Memoriał Wagnera: gdzie oglądać za darmo polskich siatkarzy?

Memoriał Wagnera: gdzie oglądać za darmo polskich siatkarzy?

Telewizja Polsat ujawniła wszystkich uczestników Twoja twarz brzmi znajomo 21. W gwiazdorskiej obsadzie programu pojawiły się zaskakujące nazwiska.

W kolejnej edycji show wystąpią między innymi Patricia Kazadi, Damian Kret i Reni Jusis. Swoje umiejętności aktorsko-muzyczne zaprezentują również Joanna Osyda, Bartek Wrona, Barbara Wypych oraz Jakub Szyperski, a także Aleksander Sikora.

Kim jest Aleksander Sikora?

W Twoja twarz brzmi znajomo 21 wystąpi prezenter Aleksander Sikora. Widzom znany jest przede wszystkim z programów Telewizji Polskiej. Jak można przeczytać w opisie na stronie POLSAT.PL, pasjonują go archiwa telewizyjne. Nas też! Poniżej prezentujemy kim jest Aleksander Sikora.

Prezenter debiutował na antenie muzycznego kanału VIVA Polska (aktualnie Nick Music). Później związany był z innymi stacjami muzycznymi: To!TV oraz 4Fun TV.

Dziennikarz później rozpoczął współpracę z serwisem Plotek.pl należącym do Agory, właściciela m.in. Gazety Wyborczej. Był tam redaktorem wideo. Aleksander Sikora przygotowywał między innym relacje wideo z wydarzeń. Następnie prezenter dołączył do ekipy „Pytania na Śniadanie” jako komentator plotkarskich wiadomości.

W 2019 roku jego kariera nabrała rozpędu. Najpierw zadebiutował w roli gospodarza „Pytania na śniadanie” razem z Małgorzatą Tomaszewską. Później z Idą Nowakowską i Roksaną Węgiel poprowadził Eurowizję Junior w Gliwicach.

Aleksander Sikora poprowadził również show „Wkręceni w randkę”, „Dance Dance Dance”, „The Voice of Poland”, czy też „You Can Dance – Nowa generacja”. Razem z Idą Nowakowską przygotowywał uczniów do matury w trakcie pandemii COVID-19. Prezenter na jednej scenie wraz z prezesem TVP Jackiem Kurskim występował podczas konferencji ramówkowych publicznego nadawcy. Był też jej gwiazdą muzyczną.

W 2021 roku rozpoczął się jego kolejny etap przygody w TVP. Najpierw razem z Markiem Sierockim zastąpił Artura Orzecha w roli komentatora Eurowizji. A następnie Sikora został gospodarzem talent show „Szansa na sukces”.

Uczestnik Twoja twarz brzmi znajomo 21 był również gospodarzem studia prezenterskiego. W krótkich wejściach pomiędzy programami zapowiadał produkcje, takie jak „Kasta”, „Magazyn śledczy Anity Gargas”, „Barwy szczęścia” i „M jak miłość”. W trakcie jednego z takich wejść miała miejsce zabawna wpadka, która przypadkowo trafiła do emisji.

Na przełomie 2023 i 2024 roku po raz ostatni Sikora pojawił się na antenie Telewizji Polskiej. Jego zwolnienie nastąpiło po przejęciu władzy w mediach publicznych przez nominatów koalicji PO-Trzecia Droga-Lewica. Od lipca prezenter jest obecny w Polsacie. Na początku miesiąca poprowadził Festiwal Piękna.

Twoja twarz brzmi znajomo 21 już jesienią 2024 roku w Polsacie.

Polecamy