12 lipca rusza Memoriał Wagnera czyli ważny sprawdzian formy polskich siatkarzy przed rozpoczynającymi się już za dwa tygodnie igrzyskami olimpijskimi. W Krakowie oprócz Biało-Czerwonych zagrają Niemcy, Słowenia oraz Egipt.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to prestiżowy turniej, który na stałe wpisał się do polskiego kalendarza siatkarskiego. Odbywające się w Krakowie zawody tradycyjnie stanowią kluczowy etap przygotowań Reprezentacji Polski do najważniejszej imprezy sportowej danego sezonu, w tym roku są to Letnie Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Memoriał Wagnera potrwa od 12 do 14 lipca i w tym czasie cztery uczestniczące w turnieju reprezentacje rozegrają łącznie sześć spotkań w systemie każdy z każdym.

Oprócz Polaków, w tegorocznym Memoriale Wagnera zagrają reprezentacje Egiptu, Niemiec i Słowenii. Zwłaszcza ta ostatnia drużyna to niezwykle niewygodny rywal, który już nie raz mocno dał się we znaki Biało-Czerwonym. W tegorocznej fazie interkontynentalnej Ligi Narodów Słowenia pokonała Polskę, ale w meczu o brąz podopieczni trenera Grbicia nie dali rywalom szans. Także starcia z Niemcami i Egiptem będą wartościowym sprawdzianem olimpijskiej formy Polaków.

Memoriał Wagnera – gdzie oglądać?

Wszystkie mecze Memoriału Wagnera pokażą kanały sportowe Polsatu. Starcia z udziałem Polaków będą transmitowane w Polsacie Sport 1 oraz TV 4, a turniej ponadto oglądać można w streamingu internetowym Polsat Box Go.

Redakcja Sportowa Polsatu wysyła do Krakowa sprawdzony zespół dziennikarzy, komentatorów i reporterów. W studiu pracować będą Marcin Lepa i Jakub Bednaruk, którym każdego dnia turnieju towarzyszyć będą ciekawi goście, jak m.in. były znakomity siatkarz Piotr Gruszka. Mecze skomentują Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga, którzy wspólnie z kibicami przeżywali wszystkie sukcesy polskich siatkarzy i siatkarek w ciągu ponad 20 ostatnich lat. Za wywiady przed i po meczach odpowiadać będzie natomiast Marta Ćwiertniewicz.

Memoriał Wagnera 2024 – terminarz i plan transmisji meczów

Piątek 12.07:
Polska – Egipt, g. 16.00 Polsat Sport 1 i TV 4 (przedmeczowe studio w Polsat Sport 1 od 15:00)
Słowenia – Niemcy, g. 18.30 Polsat Sport 1 (przedmeczowe studio w Polsat Sport 1 od 18:00)

Sobota 13.07:
Polska – Niemcy, g. 18.30 Polsat Sport 1 i TV 4 (przedmeczowe studio w Polsat Sport 1 od 18:00)
Słowenia – Egipt g. 20.30 Polsat Sport 1

Niedziela 14.07:
Niemcy – Egipt, g. 14.30 Polsat Sport 2
Polska – Słowenia, g. 18.30 Polsat Sport 1 i TV 4 (przedmeczowe studio w Polsat Sport 1 od 18:00)

Polecamy