Znana stacja radiowa zakończyła nadawanie. Co w zamian?
Grała po polsku

Znana stacja radiowa zakończyła nadawanie. Co w zamian?

Fot.: ZPR Media
Jak wygląda praca policjantów? Znana seria dokumentalna powraca

Jak wygląda praca policjantów? Znana seria dokumentalna powraca

Polskie show z Drag Queens wkrótce w telewizji

Polskie show z Drag Queens wkrótce w telewizji

10 stycznia nadawanie rozpoczęła nowa rozgłośnia radiowa – ESKA2. Stacja dostępna jest na częstotliwościach aktualnie wykorzystywanych przez Radio SuperNova.

Nadawca informował o starcie ESKA2 poprzez specjalne grafiki publikowane w mediach społecznościowych. Na pierwszej z nich można zobaczyć test ciążowy z dwiema kreskami (test pozytywny) i opisem „mamy termin na I0.0I.2024”. Na kolejnych zdjęciach są obecni prezenterzy radiowi oczekujący na narodziny „dziewczynki”. W kampanii reklamowej biorą udział m.in. Artur Jarząbek, Katarzyna Grodzka, Mateusz Kwiatkowski, Dawid Wajda, Paweł Bogaj i Kuba Klym.

Nowa stacja, podobnie jak jej poprzednik, nadaje wyłącznie polskie piosenki. Logo ESKA2 utrzymane jest w biało-czerwonych barwach. Rozgłośni radiowej można słuchać m.in. w Warszawie, Ostrołęce, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Opolu, Trzebnicy, Nowym Sączu, Rzeszowie, i Szczecinie, a także w internecie.

SuperNova straciła słuchaczy Radia WAWA

5 maja 2021 Radio WAWA zostało zastąpione przez Radio SuperNova. Format stacji został nieznacznie zmieniony, na antenie rozgłośni pojawiło się więcej serwisów informacyjnych i publicystyki.

Zmiana nie przypadła jednak do gustu słuchaczom. W okresie wrzesień-listopad 2020 roku Radio WAWA miało udziały na poziomie 1,8%. Rok później, Radio SuperNova słuchało zaledwie 0,6% osób (spadek o 1,2 punktu procentowego). Za okres wrzesień-listopad 2023 udział w czasie słuchania wynosi 1%.*

*Badanie Radio Track realizowane przez Kantar Polska na zlecenie Komitetu Badań Radiowych.

Polecamy