Batman na monecie 5 dolarów. To nie żart!
Joker wśród monet

Batman na monecie 5 dolarów. To nie żart!

Fot.: Warner Bros. Discovery Polska
Razem odNowa w Krakowie. Dodatkowe kilogramy niszczą małżeństwo

Razem odNowa w Krakowie. Dodatkowe kilogramy niszczą małżeństwo

Mateusz nowy na Farmie. Jest siatkarzem

Mateusz nowy na Farmie. Jest siatkarzem

17 stycznia 2024 roku, Mennica Gdańska wydała wyjątkową monetę kolekcjonerską. Przedstawia ona postać popkultury, bohatera jednej z najpopularniejszych kreskówek i produkcji filmowych Warner Bros. Discovery, czyli Batmana.

Wprowadzona do obiegu 17 stycznia moneta przedstawiająca Batmana to wyjątkowy numizmat o wadze 2 uncji, wykonany ze srebra próby 999. Zachwyca nie tylko ultrawysokim reliefem o grubości 2,7 mm, ale także unikalnym wykorzystaniem druku UV, który dodaje projektowi głębi. Na rewersie monety znajduje się wizerunek Batmana wpatrującego się w horyzont pełen wyzwań.

Wyprodukowano jedynie 300 sztuk z przeznaczeniem do dystrybucji globalnej, co czyni ten numizmat unikatowym. Monety te są pełnoprawnym środkiem płatniczym, których legalność gwarantuje rząd wyspy Niue na Oceanie Spokojnym.

Harry Potter i Przyjaciele na poprzednich monetach

Najnowsza emisja Mennicy Gdańskiej we współpracy z Warner Bros. Discovery Global Consumer Products to kolejna odsłona serii numizmatów, które przedstawiają bohaterów najbardziej udanych franczyz w portfolio Warner Bros. Discovery. Moneta z Mrocznym Rycerzem dołącza do grona wydanych wcześniej wyrobów menniczych z tej serii prezentujących postaci z uwielbianego na całym świecie serialu Przyjaciele, z kultowego uniwersum Matrixa, popularnej produkcji Mortal Kombat, a także najbardziej znanej i uwielbianej przez młodzież i dorosłych serii o Harrym Potterze.

Harry Potter
fot. Warner Bros. Discovery Polska

Emisje kolejnych monet, tym razem z postaciami z produkcji Kosmiczny Mecz z 1996 roku, czyli Królikiem Bugsem, Monstarem Blanko i Monstarem Poundem – sportowcami z dwóch przeciwnych drużyn koszykarskich – oraz drugiej już monety nawiązującej do serii filmów o Harrym Potterze, zaplanowane są na pierwszy kwartał 2024 roku.

Polecamy