Ranczo to jeden z kultowych seriali. Produkcja TVP podbijała przed laty serca milionów widzów. Po dziś dzień Ranczo można oglądać w internecie.

Serial Ranczo opowiada historię mieszkańców fikcyjnej wsi Wilkowyje. Główną bohaterką jest Lucy (Ilona Ostrowska) – amerykanka polskiego pochodzenia, która postanawia zamieszkać na prowincji, w odziedziczonym po babci dworku. Tam poznaje Kusego (Paweł Królikowski), w którym dziewczyna się zakochuje.

W obsadzie produkcji znalazło się wiele gwiazd, między innymi Cezary Żak, Leon Niemczyk, Katarzyna Żak, Jacek Kawalec i Artur Barcić. Ponadto w Ranczo Franciszek Pieczka grał Japycza, a wójtową Dorota Chotecka-Pazura.

Ranczo – gdzie obejrzeć?

Ranczo po dziś dzień jest emitowane w TVP. Emisja w TV to niejedyny sposób, aby obejrzeć serial. Ranczo w internecie dostępne jest za darmo w serwisie VOD.TVP.pl. Platforma udostępnia wszystkie 10 sezonów serialu – zarówno pierwszy, 19., 52., jak i ostatni, 130. odcinek. Do niedawna Netflix był miejscem, gdzie można było obejrzeć Ranczo. Publiczny nadawca jednak wycofał ten serial zagranicznej platformy.

Ranczo: Chadziuk, Solejuk i Japycz
Popularna „ławeczka”: Chadziuk, Solejuk i Japycz w Ranczo – fot. VOD.TVP.pl

Gdzie nagrywali Ranczo? Jak dojechać?

Wielu zastanawia się, gdzie nagrywali Ranczo. Plenery realizowano między innymi we wsi Jeruzal w powiecie mińskim (woj. mazowieckie), kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy. Tam znajduje się kościół i słynny „Sklep u Krysi”. Jak dojechać? Jeruzal leży pomiędzy Mińskiem Mazowieckim, Siedlcami i Garwolinem. Wskazówki dojazdu można znaleźć między innymi w Google Maps.

Polecamy