Przestępca czy bohater? Max ujawnia, kim jest Wojtek z Zanzibaru
Wstrząsający dokument

Przestępca czy bohater? Max ujawnia, kim jest Wojtek z Zanzibaru

Fot.: Warner Bros. Discovery Polska
Popularny teleturniej powraca do Polsatu. Trwa casting

Popularny teleturniej powraca do Polsatu. Trwa casting

Startuje śniadaniówka Telewizji Polsat. Gwiazdy TVP wśród gospodarzy

Startuje śniadaniówka Telewizji Polsat. Gwiazdy TVP wśród gospodarzy

W serwisie Max udostępniono trzyodcinkowy serial dokumentowy „Król Zanzibaru”. Produkcja prezentuje historię popularnego biznesmena skazanego za oszustwa – Wojtka Żabińskiego.

„Król Zanzibaru” to seria dokumentalna odkrywająca kulisy wielkiej piramidy finansowej, zbudowanej przez Wojciecha Żabińskiego, znanego w sieci jako „Wojtek z Zanzibaru”. Na początku pandemii wykorzystał on brak obostrzeń i założył na tej egzotycznej wyspie sieć hoteli Pili Pili. Szybko zyskał status lokalnego celebryty, a za sprawą jego charyzmy i niekończących się okazji rabatowych na wyspę ściągały dziesiątki gości. A jego biznesy prezentowano w programach, które można było oglądać m.in. w Travel Channel (należącym wówczas do TVN Grupa Discovery).

Nic nie zapowiadało, że za popularnym biznesem kryją się problemy finansowe, zwolnienia i setki naciągniętych klientów. To historia rozkwitu i upadku imperium hotelowego oraz projektu developerskiego, w którym liczba poszkodowanych sięga kilkuset osób, a straty liczone są w milionach złotych.

„Król Zanzibaru” to prawdziwie kryminalna historia, choć odbywająca się w rajskiej scenerii. Jesteśmy przekonani, ze nasi widzowie sami odpowiedzą sobie na pytanie, czy Wojtek z Zanzibaru jest ofiarą własnego biznesu, czy też po prostu cynicznym naciągaczem. Ta historia przez wiele tygodni nie schodziła z czołówek gazet i portali, dziś jest szansa poznać jej kulisy. To świetna propozycja, zwłaszcza na początek wakacji, kiedy częściej niż zwykle przeglądamy turystyczne oferty – komentuje Dorota Eberhardt, dyrektorka programowa platformy Max.

W trzyodcinkowej serii dokumentalnej, głos zabierają poszkodowani, którzy najpierw zaznali życia na rajskiej wyspie, a potem stracili wszystko. O współpracy opowiadają też znane gwiazdy, a wśród nich Natalia Kukulska czy Żelisław Żyżyński.

„Król Zanzibaru” można oglądać w sersie Max.

Polecamy