Jak oglądać Eurowizję 2023? Transmisja ONLINE za darmo, jak głosować, reprezentantka Polski
Bejba sprawdź

Jak oglądać Eurowizję 2023? Transmisja ONLINE za darmo, jak głosować, reprezentantka Polski

Fot.: Corinne Cumming / EBU
Blanka w TOP10 Eurowizji 2023. Wygra Szwecja

Blanka w TOP10 Eurowizji 2023. Wygra Szwecja

Klapa organizatorów Eurowizji! Nagła zmiana tuż przed półfinałem

Klapa organizatorów Eurowizji! Nagła zmiana tuż przed półfinałem

9,11 i 13 maja odbędzie się tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji w Liverpoolu. W tym poradniku dowiesz się, gdzie można oglądać transmisję za darmo, kto reprezentuje Polskę, a także jak można głosować.

Gdzie oglądać Eurowizja 2023?

Eurowizja 2023 będzie transmitowana w telewizji, ale również w internecie. Darmowa transmisja na żywo bez komentarza będzie dostępna na oficjalnym profilu YouTube konkursu. https://www.youtube.com/@EurovisionSongContest. W Polsce konkurs będzie transmitowała Telewizja Polska na antenach TVP1 i TVP Polonia. Skomentują go Aleksander Sikora i Maciej Sierocki. Oba półfinały i finał rozpoczną się o godzinie 21:00. Transmisja, oprócz darmowej telewizji (TVP1) będzie dostępna także za darmo online na stronie TVP Stream. https://stream.tvp.pl/ Dla spóźnialskich na antenie TVP Rozrywka kolejno w środę, 10 maja, piątek, 12 maja (obie o 21:40) i niedzielę, 14 maja (21:25) zostaną nadane powtórki transmisji koncertów półfinałowych i finałowego.

Reprezentant Polski Eurowizja 2023 – kim jest Blanka? Co to „Bejba”?

Blanka Stajkow ma 23 lata i urodziła się w Szczecinie. Jest córką Polki i Bułgara. W 2021 roku wystąpiła w eliminacjach do 10. edycji programu „Top Model” w TVN. Latem 2022 roku podpisała umowę z Warner Music Poland i wystąpiła w teledysku do utworu Smolastego „Pijemy za lepszy czas”.

W Eurowizja 2023 Blanka wystąpi z utworem „Solo”. Wygrała ona Krajowe Eliminacje w lutym, zarówno w głosowaniu widzów, jak i publiczności.

Jak głosować na Eurowizja 2023?

Najważniejsza rzecz – na Polskę nie głosujemy, chyba że jesteśmy w innym kraju, który uczestniczy w półfinale. Można głosować za pośrednictwem tamtejszych nadawców. Na innych uczestników można głosować po ostatnim występie półfinału, wysyłając SMS z numerem występu pod numer pokazany na dole ekranu.

Polecamy