To musiało się tak skończyć! Eurowizja porzuciła zupełnie nowy, testowany pomysł.

Chodzi o sposób prezentacji krajów, które awansowały do wielkiego finału. Od tej edycji miało być to w stylu programów takich jak „Taniec z gwiazdami” czy „Mam Talent!”. Spośród reprezentantów państw stojących na scenie miało być wyczytane 10 tych, które awansowały do wielkiego finału rywalizacji. Przez wielu fanów konkursu sposób prezentacji finałowej dziesiątki był krytykowany.

Po pierwszej próbie półfinału numer 1 doszło do przełomu, którego nikt się nie spodziewał. W oświadczeniu organizatorów, czyli telewizji BBC i Europejskiej Unii Nadawców czytamy, że

Po przetestowaniu nowego systemu prezentowania zakwalifikowanych państw w „1. próbie ubraniowej” pierwszego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2023, produkcja zdecydowała o przywróceniu poprzedniego formatu ujawniania artystów, kiedy to siedzieli ze swoimi delegacjami w green roomie. Pomimo tego, że ta zmiana nie zostanie wprowadzona w tym roku, jest wiele innych, które widzowie zobaczą w trakcie trwania konkursu.

Innymi zmianami wprowadzonymi w tegorocznym konkursie są między innymi głosowanie „reszty świata” za pośrednictwem internetu czy liczenie 100% głosów widzów w półfinałach, rezygnując tym samym z udziału w nich krajowych jury.

Blanka – kim jest reprezentantka Polski w Eurowizja 2023?

Blanka Stajkow ma 23 lata i urodziła się w Szczecinie. Jest córką Polki i Bułgara. W 2021 roku wystąpiła w eliminacjach do 10. edycji programu „Top Model” w TVN. Latem 2022 roku podpisała umowę z Warner Music Poland i wystąpiła w teledysku do utworu Smolastego „Pijemy za lepszy czas”. W Eurowizja 2023 Blanka wystąpi w drugim półfinale z utworem „Solo”, znanym również jako „Bejba”.  Wygrała ona Krajowe Eliminacje w lutym, zarówno w głosowaniu widzów, jak i publiczności.

Polecamy