Katarzyna Dowbor odchodzi z Nasz nowy dom. „To NIE BYŁA moja decyzja”
Dostała kwiaty od Miszczaka!

Katarzyna Dowbor odchodzi z Nasz nowy dom. „To NIE BYŁA moja decyzja”

Fot.: Kala Kiełbasińska/Polsat
Klapa organizatorów Eurowizji! Nagła zmiana tuż przed półfinałem

Klapa organizatorów Eurowizji! Nagła zmiana tuż przed półfinałem

To ona zastąpi Katarzynę Dowbor w Nasz nowy dom. Zaskakujący wybór

To ona zastąpi Katarzynę Dowbor w Nasz nowy dom. Zaskakujący wybór

8 maja Telewizja Polsat ogłosiła, że Katarzyna Dowbor nie będzie prowadzić już programu „Nasz nowy dom”. Prezenterka odchodzi ze stacji po 10 latach współpracy.

Katarzyna Dowbor prowadziła „Nasz nowy dom” od 2013 roku. Przez ten czas razem z ekipą programu wyremontowała prawie 300 domów. Edward Miszczak, nowy dyrektor programowy Telewizji Polsat podziękował prezenterce „za ogromną wrażliwość, zaangażowanie, profesjonalizm i wkład, który wniosła w tworzenie naszego programu”.

„To nie była moja decyzja”

Do sprawy odniosła się sama zainteresowana. Katarzyna Dowbor opublikowała specjalny post z podziękowaniem dla rodzin, ekip budowlanych, produkcji oraz widzów „Nasz nowy dom”.

Po dziesięciu latach pracy muszę się pożegnać z programem, który był chyba najważniejszy w moim życiu. Programem, który był misją i miał jedno niesamowite przesłanie – po prostu pomagał ludziom. Dawał nadzieję tym, nad których losem nikt się nie pochylał. Nam udawało się to aż przez 10 lat! To mnóstwo czasu spędzonego z cudownymi ludźmi. Dlatego chcę Wam za to teraz podziękować. Dziękuję wszystkim naszym rodzinom. Na zawsze pozostaniecie w moim sercu! – można przeczytać na Instagramie Katarzyny Dowbor.

Dowbor szczególnie podziękowała Ninie Terentiew za to, że dała jej szansę poprowadzić „Nasz nowy dom” i uwierzyła w nią.

I tylko tak trochę smutno, że już nigdy nie wypowiem tych magicznych słów: „Wyremontujemy Wasz dom!”. Będę tęsknić za Wami! – napisała na koniec.

Ponadto prezenterka w komentarzu pod postem Telewizji Polsat potwierdziła, że odejście z programu to nie była jej decyzja.

Maciej Dowbor komentuje

Do sprawy odniósł się również syn Katarzyny Dowbor, Maciej, który także jest związany z Polsatem. Konferansjer prowadzi show „Twoja twarz brzmi znajomo”. W komentarzu odniósł się do słów o odmłodzeniu programu „Nasz nowy dom”.

Wykonałaś kawał dobrej roboty… Myśle, że czas pokaże, że nie zawsze nowe i młodsze znaczy lepsze! Na szczęście Ty wciąż jesteś młoda i perspektywiczna, więc nie mam wątpliwości, że jeszcze wiele nam pokażesz! – napisał Maciej Dowbor.

Pod postem Katarzyny Dowbor pojawiły się komentarze innych znanych osobistości. Pozdrowienia przesłała Katarzyna Skrzynecka, z którą Polsat zakończył współpracę kilka miesięcy temu. Była dziennikarka Polsat News, Joanna Górska wskazała na emocje, jakie towarzyszyły prezenterce i rodzinom podczas realizacji programu: „na innych antenach pojawiały się podobne programy, ale tylko podobne”.

Pojawiły się również nieprzychylne komentarze wobec Edwarda Miszczaka, dyrektora programowego Telewizji Polsat.

Pan nowy dyrektor ewidentnie coś ma do występujących Katarzyn… – napisał Mariusz Sczygieł

Pan Miszczak się nudzi, to sobie zarządza. Kaśka, jesteś najlepsza. Wiesz to zresztą. Dziękuję Ci za ten program – masz rację, to był program misyjny. Teraz przyjdzie pani z dłuższymi nogami i będzie prowadziła „format”. Ale ten program to TY, więc ta wydmuszka już nikogo nie będzie obchodzić. Szkoda – dodała Monika Richardson.

„Nasz nowy dom” można oglądać w czwartki o godzinie 20:05 w Polsacie. Ostatni odcinek bieżącego sezonu zostanie wyemitowany 18 maja.

Polecamy