Serwis Spotify opublikował dane dotyczące liczby odtworzeń piosenek. Według platformy Blanka ma szanse na dostanie się do ścisłego finału i zdobycie siódmego miejsca.

Polskę podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizja 2023 reprezentować będzie Blanka. Dziewczyna w krajowych eliminacja pokonała innych wokalistów, a wśród nich: Jann, Dominik Dudek, Kuba Szmajkowski i Felivers.

Blanka i jej utwór „Solo” jest najchętniej odtwarzany nie tylko w Polsce, ale również we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Piosenka ma obecnie ponad 9 milionów streamów w skali globalnej.

Kto wygra Eurowizja 2023?

Jeżeli chodzi o zwycięzcę tegorocznego konkursu, dane Spotify wskazują na drugie, po 2012 roku, zwycięstwo Loreen. Drugim najchętniej streamowanym artystą jest Marco Mengoni z Włoch. Trzecie miejsce w tym zestawieniu zajmuje Alessandra, reprezentantka Norwegii.

Serwis podzielił się również danymi na temat odsłuchań utworów zwycięzców z ostatnich 10 lat. Duncan Laurence i jego „Arcade” było najczęściej streamowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Polecamy