Jak informuje portal Press.pl, we wrześniu Telewizja Polska usunie z MUX1 kanał dla dzieci o nazwie TVP ABC. Stacja obecna jest w naziemnej telewizji cyfrowej od 2014 roku.

TVP ABC emituje bajki dla dzieci i młodzieży. W ofercie kanału Telewizji Polskiej są produkcje, takie jak Domisie, Miś Uszatek oraz Alchemik. W ramówce nie brakuje też zagranicznych seriali dla dzieci, między innymi Power Rangers, Świnka Peppa i Bob Budowniczy.

Telewizja Polska podjęła decyzję o rezygnacji z miejsca w MUX1. Jednocześnie nadawca poinformował, że zamierza umieścić TVP ABC w MUX6. Ogólnopolski multipleks zawiera takie kanały jak ALFA TVP, TVP Rozrywka, TVP Kultura oraz TVP World. Dostępny jest w technologii DVB-T2 HEVC. Zmiany w ofercie NTC będą miały miejsce we wrześniu 2023 roku.

Jak odbierać TVP ABC?

Aktualnie TVP ABC za darmo można oglądać w naziemnej telewizji cyfrowej. Kanał dostępny jest w ogólnopolskim MUX1. Ponadto stacja znajduje się w ofertach sieci kablowych i operatorów satelitarnych. Pozycja w Polsat Box to 95, a w CANAL+ to 155. TVP ABC na satelicie nadaje na częstotliwości 10 796 MHz, polaryzacja pionowa (Symbol Rate: 27500, standard DVB-S2). Kanał jest kodowany. Natomiast TVP ABC w internecie za darmo dostępne jest w aplikacji TVP GO.

Żródło: Press.pl, sat-charts.eu

Polecamy