Kim jest Verka Serduchka? Krzysztof Ibisz wcieli się w nią w Twoja twarz brzmi znajomo
Żegnaj Rosjo!

Kim jest Verka Serduchka? Krzysztof Ibisz wcieli się w nią w Twoja twarz brzmi znajomo

Fot.: Polsat/YouTube
Telewizja Polska usuwa TVP ABC z MUX1. Zmiany za kilka miesięcy

Telewizja Polska usuwa TVP ABC z MUX1. Zmiany za kilka miesięcy

Jaka to melodia – jak się zgłosić? Trwa casting!

Jaka to melodia – jak się zgłosić? Trwa casting!

10 marca widzowie Telewizji Polsat zobaczą kolejny odcinek show Twoja twarz brzmi znajomo. Wiadomo już, w kogo wcieli się Krzysztof Ibisz. Prezenter tym razem wykona utwór ukraińskiego wokalisty znanego pod pseudonimem Verka Serduchka.

Krzysztof Ibisz wygrał pierwszy odcinek 18. edycji Twoja twarz brzmi znajomo. Teraz na prezentera czeka kolejne wyzwanie. Wcieli się w Verkę Serduchkę. Na ten moment nie wiadomo, jaką piosenkę zaśpiewa Krzysztof Ibisz. Najprawdopodobniej wykona największy hit ukraińskiego artysty czyli „Dancing Lasha Tumbai”.

Kim jest Verka Serduchka?

Verka Serduchka to Andrij Mychajłowycz Danyłko, ukraiński aktor, satyryk i piosenkarz. Jako drag queen zyskał popularność niemal w całej Europie. W 2007 roku Verka niemal wygrała Eurowizję, zdobywając drugie miejsce. Do sukcesu zabrakło kilkudziesięciu punktów. 57. Konkurs Piosenki Eurowizja zwyciężyła Marija Serifović z Serbii z utworem „Molitva”.

Największym hitem Verki Serduchki jest piosenka „Dancing Lasha Tumbai”. To właśnie ten utwór wykonała podczas Eurowizji w 2007 roku. O czym jest piosenka? Trudno jest to określić. Jest to szybki utwór śpiewany w różnych językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim i ukraińskim. Ma zachęcać widownię do tańca.

Kontrowersyjny tytuł

„Lasha Tumbai” według artysty ma być mongolską frazą oznaczającą bitą śmietaną oraz inne przetwory mleczne. Jednak nieoficjalna wersja mówi, że melorecytowany tekst jest fonetycznie zbliżony do słów „Russia Goodbye” – czyli „żegnaj Rosjo”. W wyniku inwazji Rosji na Ukrainę, Verka nagrała nową wersję piosenki. Śpiewa w niej wspomnianą frazę „Russia Goodbye”. Utwór wykonała między innymi podczas koncertu w Amsterdamie transmitowanego przez TVN24 BiS.

Krzysztof Ibisz jako Verka Serduchka już 10 marca w show Twoja twarz brzmi znajomo. Emisja w TV w piątki w Polsacie o godzinie 20:05. Show w internecie można oglądać w Polsat Box Go. Za darmo w aplikacji Polsat Go.

Żródło: Wirtualna Polska

Polecamy