Dosyć niespodziewanie, bez zapowiedzi, kanał TVN24 odświeżył swoją oprawę ekranową. Nowa oprawa TVN24 wystartowała w sobotę, 13 maja wraz z początkiem porannego programu „Wstajesz i weekend”. Co się zmieniło?

Poprzednia grafika ekranowa kanału informacyjnego TVN przetrwała bez większych zmian aż od 2009 roku, kiedy stacja przechodziła z formatu 4:3 do 16:9. Przez 14 lat oprawa przechodziła niewielkie modyfikacje polegające na poszerzeniu „karuzeli” z zapowiedziami programów, dodaniu elementów nad główną belką, a także zmianie czerwonego tickera z pilnymi informacjami na pasek o kolorze żółtym.

Poprzednia oprawa ekranowa TVN24 fot.:TVN24

Nowa oprawa TVN24 – jakie zmiany?

W związku z przeniesieniem tak zwanej „karuzeli” z informacjami o gościach i następnych programach w ramówce w lewy górny róg ekranu, logo, belki i tickery zostały rozciągnięte i przesunięte do końca lewej strony ekranu. Zmieniono fonty, wygląd belek ekranowych, a także paska z informacjami na dole ekranu. Napis „na żywo” powrócił nad logo, a belkę z lokalizacją przesunięto na stałe w prawy górny róg ekranu. Bliźniacze zmiany wprowadzono w kanale TVN24 BiS.

Nowa grafika ekranowa TVN24 fot.: TVN24

Oprócz grafiki ekranowej, zmianie uległy czołówki programu „Dzień na żywo” i serwisów informacyjnych nadawanych poza pasmami. Po kilku dniach zrezygnowano z wyświetlania w lewym górnym rogu ekranu „karuzeli” z zapowiedziami kolejnych programów.

Grafiki ekranowe w innych stacjach informacyjnych

Polsat News swoją oprawę zmienił w grudniu 2022 roku. Jak informował wówczas serwis tvpolsat.info:

Kanał informacyjny Polsatu otrzymał zupełnie nową grafikę ekranową, utrzymaną w ciemniejszej kolorystyce opartej na lekkim półgradiencie na który nakładane są napisy. Zmieniono również stosowany font w oprawie i grafice ekranowej na autorski, stosowany od sierpnia 2021 roku w identyfikacji Polsatu. Odświeżeniu uległy również tła wyświetlane za prezenterem.

Nową oprawę audiowizualną otrzymały m.in.: „W rytmie dnia”, „Obraz Dnia” czy „Graffitti”.

Kanał TVP Info nie zmienił swojej grafiki ekranowej od października 2016 roku. Wówczas w lewym dolnym rogu dodano sekcję z zapowiedziami propozycji programowych, Stacja informacyjna Telewizji Polskiej, podobnie jak TVN24, stosuje do zwykłych i pilnych wiadomości tzw. „podwójny pasek”.

Polecamy