Sługa narodu w Polsacie. „Nikt nie chce tego serialu”
Premiera w TV

Sługa narodu w Polsacie. „Nikt nie chce tego serialu”

Fot.: Polsat Box Go/Aleksandra Mecwaldowska
Twoja twarz brzmi znajomo 18: Krzysztof Ibisz wygrał odcinek

Twoja twarz brzmi znajomo 18: Krzysztof Ibisz wygrał odcinek

Startuje Azja Express. Kim są uczestnicy?

Startuje Azja Express. Kim są uczestnicy?

Już 4 marca w Polsacie oraz w internecie w Polsat Box Go zadebiutuje serial Sługa narodu. Będzie to polska adaptacja ukraińskiego hitu. W oryginale w głównego bohatera, prezydenta wcielił się Wołodymyr Zełenski.

W polskiej wersji głównym bohaterem serialu Sługa narodu jest Ignacy Konieczny, w tej roli Marcin Hycnar. Nauczyciel historii w wyniku intrygi polityków, a także przypadkowego filmiku, zostaje bohaterem kraju. Wygrywa wybory i zaczyna sprawować urząd, co owocuje wieloma nieprzewidzianymi, a zarazem komicznymi sytuacjami.

Kulisy negocjacji

Producentem Sługi narodu jest firma Polot Media. Reżyser serialu i współwłaściciel spółki wyjawił w rozmowie z Interią kulisy zakupu praw do produkcji. Okił Khamidov zdradził, że rozmowa z Wołodymyrem Zełenskim na temat serialu odbyła się we Wrocławiu.

Poszliśmy do knajpy, siedzieliśmy, rozmawialiśmy. To były rozmowy głównie o serialu Swaci i o pomyśle na wspólny polsko-ukraiński film fabularny. Ustaliliśmy, że ze strony ukraińskiej w filmie Zełenski ma grać główną rolę, a z polskiej ma mu partnerować polska aktorka. Siedzieliśmy przy lampce wina, potem wypiliśmy kolejną a Zełenski mówi: „Może kupicie ode mnie Sługę Narodu. Fajny serial”. Odpowiedziałem: „Nie, już nawet pytaliśmy w różnych stacjach i nikt nie chce tego serialu” – relacjonował Okił Khamidov.

Sługa narodu
fot. Polsat Box Go / Aleksandra Mecwaldowska

Zatem, jak doszło do zakupu praw przez Polot Media do serialu Sługa narodu? Z opisu przedstawionego przez reżysera wynika, że po wypiciu kolejnej lampki wina, obecny Prezydent Ukrainy wrócił do tematu sprzedaży serialu. Okił zgodził się pod warunkiem, że prawa kupi niedrogo razem z serialem Swaci.

To był fart, że wtedy, przy lampce wina postanowiliśmy kupić ten serial. Kiedy zaczęła się wojna producenci z całego świata wydzwaniali do Kwartału 95, żeby kupić prawa do serialu. Wiem, że dzwonili też producenci z Polski ale Kwartał 95 poinformował ich, ze prawa na Polskę są już sprzedane do Polot Media. Jedyne, co można zrobić, to próbować je odkupić. I rzeczywiście – próbowali. Producenci proponowali nam wielokrotnie wyższą cenę, nawet 100- krotne przebicie. Oczywiście odmówiliśmy – dodał Okił Khamidov.

Sługa narodu online

Emisja w TV serialu będzie miała miejsce w soboty w Telewizji Polsat o godzinie 20:05. Stację można oglądać w internecie między innymi w serwisie Canal+ online. Sługa narodu online dostępny będzie w Polsat Go. Natomiast cały sezon serialu w ofercie Polsat Box Go.

Polecamy