Kolejni dziennikarze News24 informują o problemach finansowych. Pracownicy twierdzą, że właściciel stacji nie wypłacał im pensji.

News24 to nowy kanał informacyjny w Polsce, który wystartował w 2022 roku. Właścicielem stacji jest firma Astro, producent między innymi teleturnieju Familiada dla TVP2. Twarzami stacji byli m.in. Daria Wąsiewska i Ula Grabowska, wcześniej związane z Grupą Polsat Plus.

24 minuty serwis
fot. News24

Po kilku miesiącach ze stacji zaczęli odchodzić dziennikarze. W kwietniu 2023 roku z News24 pożegnał się Adam Bysiek. Zarzucił on właścicielowi brak znajomości nowoczesnych technologii i opóźnione płatności wypłat. W rozmowie z omediach.info przekazał pozostałym w stacji pracownikom, że „narcystyczny, przerażony utratą atencji, zdesperowany szef, inwestor, przełożony używa was jak mało lotnego rzecznika prasowego”.

Milena Harzyńska nie dostała wypłaty

Milena Harzyńska jest dziennikarką związaną w przeszłości z TVP, TVN, a także Polsatem. Była między innymi reporterką w Polsat News. Natomiast w 2020 roku współprowadziła z Olą Kot program Kopernik była kobietą na antenie Super Polsat.

Jak informuje Press.pl, Milena Harzyńska neguje informacje władz News24, jakoby byli pracownicy już dostali zaległe pieniądze. Dziennikarka stwierdziła, że jej się udało, bo dostała pracę w portalu Gazeta.pl. Poinformowała również, że nie wszyscy są w tak dobrej sytuacji, jak ona.

Mem z Instagrama
fot. Instagram / milena_maila_h
Mem z Instagrama
fot. Instagram / milena_maila_h

Większościowym udziałowcem spółki Astro jest Ryszard Krajewski.

Kanał News24 dostępny jest w sieciach kablowych. Stacja ograniczyła pasma na żywo.

Żródło: press.pl, omediach.info, instagram.com

Polecamy