Odeszła z Polsatu. Poprowadzi teleturniej w TVP z Dariuszem Szpakowskim
Okienko transferowe

Odeszła z Polsatu. Poprowadzi teleturniej w TVP z Dariuszem Szpakowskim

Fot.: TVP
Twoja twarz brzmi znajomo: Filip Lato tym razem się nie rozebrał, ale pokazał gitarę

Twoja twarz brzmi znajomo: Filip Lato tym razem się nie rozebrał, ale pokazał gitarę

Popularny teleturniej powraca do Polsatu. Trwa casting

Popularny teleturniej powraca do Polsatu. Trwa casting

Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej zaprasza na nowy format „Mecz – teleturniej piłkarski”. Wśród jego gospodarzy znalazła się Paulina Chylewska.

O zwycięstwo w teleturnieju rywalizować będzie ze sobą osiem drużyn składających się z 4 zawodników. Uczestnicy zmierzą się z pytaniami o tematyce piłkarskiej, które dotyczyć będą historii dyscypliny, aktualnych wydarzeń, najpiękniejszych goli, a także piłkarzy, trenerów oraz reprezentacji.

Pierwsze dwa odcinki będą odpowiednikami ćwierćfinałów – w każdym rozegrane zostaną dwa mecze. Odcinek trzeci – półfinałowy to dwa mecze pomiędzy zwycięzcami ćwierćfinałów, które wyłonią dwóch finalistów. Każda drużyna biorąca udział w teleturnieju otrzyma nagrody w postaci koszulek, piłek i szalików polskiej reprezentacji. Natomiast zwycięzcy Wielkiego Finału nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych oraz bilety na mecz w ramach Ligi Narodów Polska-Portugalia, który zostanie rozegrany 12 października na PGE Narodowym w Warszawie.

Paulina Chylewska wróciła do TVP

Gospodyni teleturnieju Paulina Chylewska poprowadzi całą rozgrywkę, Patryk Ganiek będzie rozmawiał z gośćmi specjalnymi, a Dariusz Szpakowski – z gniazda komentatorskiego – wprowadzi widzów i uczestników w kolejne fazy teleturnieju, skomentuje odpowiedzi oraz podzieli się z widzami anegdotami i ciekawostkami z piłkarskiego świata.

W każdym odcinku na fotelach zasiądą, niczym na ławkach rezerwowych, goście specjalni, a wśród nich m.in.: Michał Listkiewicz, Jerzy Engel, Andrzej Strejlau, Artur Wichniarek, Marcin Żewłakow, Grzegorz Rasiak, Krzysztof Hołowczyc, Radosław Majdan czy Grzegorz Mielcarski. Ich rolą będzie wspieranie drużyn uczestniczących w rozgrywce.

Pytania do teleturnieju przygotował Wojciech Frączek – dziennikarz TVP Sport, pasjonat statystyk piłkarskich, współautor „Encyklopedii Ekstraklasy”. W programie zostaną zaprezentowane archiwalne nagrania z meczów, turniejów i wywiadów, za których przygotowanie odpowiada redaktor TVP Sport, Łukasz Zarzeczny.

„Mecz – teleturniej piłkarski” będzie emitowany 28 czerwca oraz 3, 8 i 12 lipca o godzinie 20:35 w TVP1.

Polecamy