Cierpliwość Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dla TVN się wyczerpała. Rada ukarała stację.

O penalizacji poinformowano w poniedziałek, 26 czerwca na stronie KRRiT.  Chodzi o rozmowę „Projekt Plaża” wyemitowaną w ramach programu „Dzień dobry wakacje” 14 sierpnia 2022 roku. Zdaniem organu, nadawca naruszył art. 17a ust.5 pkt 1 ustawy o radiofonii i telewizji, poprzez

nadmierne eksponowanie lokowanego produktu podczas rozmowy przeprowadzonej w trakcie cyklicznej imprezy plenerowej pn. „Projekt Plaża”

Stacja otrzymała 70 tysięcy złotych kary.

KRRiT prowadzi również postępowania wobec TVN dotyczące m.in. materiału „Czarno na białym” o Janie Pawle II, a także programu „Szkło kontaktowe” w TVN24, w którym Krzysztof Daukszewicz użył słów, które mogły urazić osoby transseksualne. Koncesja telewizji TVN wygasa 14 kwietnia 2024 roku, czyli za mniej niż 10 miesięcy.

Co to „Dzień dobry wakacje”?

Dzień dobry wakacje to emitowana od 2010 roku letnia odmiana programu „Dzień dobry TVN”. Jest nadawany w soboty i niedziele od 9:00 do 11:30. Program porusza podobne tematy, co w zwykłej odmianie programu. Studio mieści się na przedostatnim piętrze budynku przy ulicy Hożej i Marszałkowskiej w Warszawie, ale niektóre wydania nadawane są spoza studia.

Polecamy