Spadające gwiazdy w TVP. Marta Kielczyk prowadzącą
Gwiazda Wiadomości

Spadające gwiazdy w TVP. Marta Kielczyk prowadzącą

Fot.: TVP
Peaky Blinders za darmo w internecie. Hit dostępny na VOD.pl

Peaky Blinders za darmo w internecie. Hit dostępny na VOD.pl

Raport Pileckiego od września w kinach. Zobacz zwiastun!

Raport Pileckiego od września w kinach. Zobacz zwiastun!

12 sierpnia TVP Nauka zaprasza na Kosmiczny piknik o spadających gwiazdach. Relacje z tego wydarzenia prowadzić będzie m.in. Marta Kielczyk.

Relacje z pikniku TVP Nauka będzie można oglądać przez cały dzień. W programie między innymi prof. Mariusz Figurskm, Dyrektor Centrum Modelowania Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotuje numeryczną prognozę pogody. Dzięki niej bez trudu będzie można wskazać miejsca w Polsce, w których po zachodzie Słońca najlepiej śledzić Perseidy.

Wieczorem na antenie stacji będzie można oglądać na żywo spadające gwiazdy. Tę część prowadzić będzie dyrektor TVP Nauka, Robert Szaj.

Spadające gwiazdy to potoczna nazwa meteorów. Meteor to zjawisko świetlne w ziemskiej atmosferze, towarzyszące przelotowi w niej różnego rodzaju niewielkich okruchów kosmicznej materii, które w przypadku Perseidów są najczęściej wielkości ziarenka piasku. Gdy wejdzie on w atmosferę ziemską, w wyniku tarcia z jej atomami rozgrzewa się i spala. A my widzimy przez krótką chwilę ślad po tym zjawisku w postaci błysku na ciemnym niebie – mówi Robert Szaj, dyrektor TVP Nauka.

Relacje z Kosmicznego pikniku o godzinach 13:10, 16:05, 19:05 i 21:00 w TVP Nauka.

Kim jest Marta Kielczyk?

Marta Kielczyk jest dziennikarką od wielu lat związaną z Telewizją Polską. W przeszłości prowadziła Panoramę, Pytanie na śniadanie i Minęła dwudziesta. Kilka miesięcy temu dołączyła do ekipy Wiadomości i programu publicystycznego Gość Wiadomości.

Polecamy