Julia Wieniawa wcieli się w rolę młodej morderczyni w nowym odcinku Opowiem Ci o zbrodni na Crime+Investigation Polsat.

Opowiem Ci o zbrodni to seria, w której znani polscy pisarze prezentują historie, które wstrząsnęły krajem. W pierwszym odcinku Wojciech Chmielarz opowiedział o ojcobójstwie z Konina.

W drugim odcinku premierowego sezonu Julia wieniawa wcieli się w Zuzannę, która razem ze swoim chłopakiem – Kamilem (w tej roli Oskar Rybaczek) zamorduje dwójkę dorosłych. W obsadzie odcinka znalazł się również znany z reklam PlusaFilip Orliński. Narratorem historii będzie Przemysław Piotrowski.

Moja sprawa dotyczy zbrodni w Rakowiskach, gdzie para osiemnastolatków, Zuzanna i Kamil, mordują rodziców chłopaka. Bardzo straszna, brutalna, niewiarygodna wręcz zbrodnia. Ci młodzi ludzie pochodzili z dobrych domów, zwłaszcza Kamil, którego rodzice zostali zamordowani przez niego i jego partnerkę. Można zrozumieć, gdy dochodzi do zbrodni, ojco- czy matkobójstwa, kiedy mówimy o jakiejś rodzinie skrajnie patologicznej. Natomiast to była rodzina wzorcowa. Fakt, że zaplanowali to wszystko i zrobili to w tak brutalny sposób, nie mieści mi się w głowie. Mało tego, tak naprawdę to dziewczyna, Zuzanna wpłynęła na Kamila i zachęciła go do zamordowania jego rodziców – mówi Przemysław Piotrowski.

Opowiem Ci o zbrodni
fot. A+E Networks

Na temat morderstwa wypowiedziała się również Julia Wieniawa. Aktorka opowiedziała też, dlaczego wzięła udział w produkcji.

Wzięłam udział w Opowiem Ci o zbrodni, ponieważ zaciekawiła mnie formuła tej produkcji. Dodatkowo sprawa, którą porusza Przemysław Piotrowski, ponownie zmroziła mi krew w żyłach. Pamiętam tę historię. Kiedy o niej mówiono, byłam niewiele młodsza od sprawców i było to dla mnie niewyobrażalne, jak można posunąć się do tak drastycznego czynu. Wcielając się w Zuzannę, mogłam spróbować zrozumieć jej motywy. Pomimo poznania wielu szczegółów dotyczących tej sprawy, nadal jest ona dla mnie niewyobrażalna – mówi Julia Wieniawa grająca w inscenizacjach Zuzannę.

Opowiem Ci o zbrodni
fot. A+E Networks

Seria Opowiem Ci o zbrodni premierowa emitowana jest w środy o godzinie 22:00 na Crime+Investigation Polsat.

 

Polecamy