W 2024 roku dojdzie do ważnej zmiany nadawcy wyścigów elitarnej grupy. Informujemy, gdzie będzie można oglądać Formułę 1.

Formuła 1 będzie w Czechach transmitowana na kanałach Nova Sport. To powrót transmisji królowej sportów motorowych po 10 latach nieobecności na jej antenach. Ostatnio były nadawane w 2014 roku. Potem prawa przeszły do grupy AMC i do kanałów Sport 1 i Sport 2.

O pozyskaniu praw poinformowano w komunikacie opublikowanym w poniedziałek, 2 października na stronach TV Nova. Prawa najpewniej będą obowiązywały nie tylko w Czechach, ale także na Słowacji, gdzie są rozpowszechniane kanały. W ich portfolio dostępne są m.in. także wyścigi NASCAR i MotoGP.

Gdzie oglądać Formułę 1 w 2024 roku?

W Polsce nie wiadomo na ten moment, gdzie będzie można oglądać wyścigi Formuły 1 w 2024 roku z polskim komentarzem. Oficjalnie prawa ma platforma streamingowa Viaplay na jeszcze dwa sezony, ponieważ umowa obowiązuje od 2023 roku. Platforma jednak ma wyjść z Polski, co oznacza, że prawa do wyścigów Grand Prix, a także do lig piłkarskich najpewniej zmienią swojego posiadacza. Również może to oznaczać, że powrócą one do telewizji linearnej.

Formułę 1 można również w Polsce oglądać także za pośrednictwem usługi F1 TV Pro, która jest oferowana przez Formula One Management. Przed każdym sezonem wyścigowym jest dostępna promocja, dzięki której można kupić roczny abonament o kilkanaście procent taniej.

Polecamy