Finał The Voice Kids. Kto wygra? Kim są finaliści?
Wielkie talenty

Finał The Voice Kids. Kto wygra? Kim są finaliści?

Fot.: Natasza Młudzik/TVP
Ninja Warrior Polska – trwa casting. Jak się zgłosić?

Ninja Warrior Polska – trwa casting. Jak się zgłosić?

Ile zarabia się w Polsat News? Padły kwoty!

Ile zarabia się w Polsat News? Padły kwoty!

Program The Voice Kids 6 dobiega końca. Już w najbliższą sobotę, 29 kwietnia widzowie poznają najlepiej śpiewające dziecko. Kto zostanie następcą Roksany Węgiel i Sary James?

Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron spośród kilku tysięcy dzieci, które zgłosiły się do szóstej edycji programu, wybrali finałowe trójki, które po raz ostatni zmierzą się na muzycznej scenie. Decydująca rozgrywka podzielona została na dwie części. O tym, kto wygra The Voice Kids, zdecydują widzowie w głosowaniu SMS.

Finał The Voice Kids – zasady

Pierwszy etap finału to występy dziewięciorga finalistów, po których trenerzy wybiorą po jednej osobie, która stanie do ostatecznej walki o nagrodę główną programu. Zwycięzca otrzyma statuetkę i 50 tysięcy złotych. Nagrodę pieniężną na dalszą edukację muzyczną otrzymają także zdobywcy drugiego (30 tysięcy złotych) i trzeciego miejsca (20 tysięcy złotych).

Kim są finaliści?

Z drużyny Cleo na scenie wystąpi wesoła i kreatywna 14-letnia Marysia Stachera. Dziewczyna uczy się w szkole muzycznej w klasie wiolonczeli. Ponadto na scenie pojawi się Pola Płowiak – 14-letnia marzycielka. Śpiewu uczy się w Centrum Kształcenia Muzycznego – Kuźnia Talentów w Zielonej Górze. Oprócz śpiewania gra na ukulele i zamierza poznać tajniki gry na okarynie. Zaś Miłosz Zarzeka jest 13-latkiem, który patrzy na świat przez różowe okulary. Jego muzyczna przygoda zaczęła się w wieku 7 lat, kiedy rozpoczął naukę w szkole muzycznej w klasie gitary klasycznej. Obecnie uczęszcza na zajęcia do studia muzycznego w Lublinie.

The Voice Kids - finaliści Cleo
fot. Jan Bogacz / TVP

W finale z drużyny Tomsona i Barona wystąpi Ania Laskowska. Dziewczynka od szóstego roku życia Ania uczy się śpiewu solowego, ale śpiewa też w zespole. Od ośmiu lat uczęszcza do klasy fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach. The Voice Kids może wygrać też Marcel Tułacz, który jest nie tylko młodym wokalistą, ale także multiinstrumentalistą. W Orkiestrze Dętej OSP Chełmce jest wokalistą i gra na perkusji. Szansę na zwycięstwo ma również Kinga Kipigroch. 12-latka od roku uczęszcza na zajęcia wokalne. Wolny czas spędza też na rysowaniu, jeździe na rowerze lub rolkach.

The Voice Kids - finaliści Tomson i Baron
fot. Jan Bogacz / TVP

Dawid Kwiatkowski do finału zaprosił Martynę Gąsak. 14-latkę przygodę ze śpiewem rozpoczęła już w przedszkolu, a na scenie zadebiutowała w wieku 6 lat w konkursie, zdobywając pierwsze miejsce. Leon Olek to energiczny 12-latek, który rozpoczął przygodę ze śpiewaniem mając 7 lat w Gminnym Ośrodku Kultury Sezam w Przeźmierowie. Natomiast Miłosz Skierski jest 13-letnim chłopcem, który jest miłośnikiem fotografii i dobrej kuchni.

The Voice Kids - finaliści Dawid Kwiatkowski
fot. Jan Bogacz / TVP

Finał The Voice Kids poprowadzą Ida Nowakowska, Tomasz Kammel, Oliwier Szot i Antoni Scardina. Emisja w TV w sobotę, 29 kwietnia od godziny 20:00 w TVP2.

Polecamy