Gdzie oglądać wyścigi F1 online w 2023 roku? Podpowiadamy
Start sezonu

Gdzie oglądać wyścigi F1 online w 2023 roku? Podpowiadamy

Fot.: Viaplay
Straciła pieniądze przez Tuska! Jak zareagowała?

Straciła pieniądze przez Tuska! Jak zareagowała?

Twoja twarz brzmi znajomo 18: Krzysztof Ibisz wygrał odcinek

Twoja twarz brzmi znajomo 18: Krzysztof Ibisz wygrał odcinek

Eleven Sports straciło prawa do transmisji wyścigów Formuły 1. W sezonie 2023 zmieniła się rzeczywistość medialna w Polsce. W tym poradniku dowiesz się, gdzie oglądać Formułę 1 w Polsce od 2023 roku.

Zmienił się nadawca wyścigów Formuły 1 w Polsce. Od teraz wyścigi nie są nadawane w telewizji, a tylko przez streaming internetowy.

Gdzie oglądać transmisje F1 w Polsce z polskim komentarzem?

Jeżeli chodzi o transmisje wyścigów Formuły 1 i ich dostępność w Polsce, można wybrać dwie legalne opcje. Pierwszą jest Viaplay, które w sezonach 2023-2025 jest oficjalnym nadawcą F1 w Polsce. Oznacza to, że wszystkie wyścigi dostępne są z polskim komentarzem. Dodatkowo dostępne są streamy z kamerą pokładową, lokalizacją kierowców, live timingiem oraz pit lane channel. Aby oglądać wyścigi, należy nabyć pakiet Total za 55 złotych miesięcznie lub na rok ze stałą opłatą 44 złotych miesięcznie przez 12 miesięcy. W pakietach Medium czy Films& Series wyścigi nie są dostępne. Następnie należy przejść do zakładki Sport i znaleźć transmisje Formuły 1.

W ofercie Viaplay ponadto są dostępne magazyny Formuły 1 czy też filmy dokumentalne o postaciach F1, w tym Maksie Verstappenie. Dwukrotny mistrz świata jest ambasadorem Viaplay w krajach, gdzie emitują oni F1. Ponadto w ramach pakietu dostępne są także między innymi wyścigi Formuły 2, Formuły 3 czy amerykańskiej serii IndyCar. Viaplay można mieć za darmo, jeżeli jest się abonentem Platformy Canal+ i ma się dostęp do platformy w cenie abonamentu.  Dostęp do Viaplay można wykupić, klikając w ten link.

fot. Viaplay

Alternatywa dla Viaplay – F1 TV Pro

Drugą opcją jest usługa F1 TV Pro, dostępna na oficjalnej stronie Formuły 1. Ona umożliwia oglądanie na żywo wyścigów i sesji Formuły 1, jej serii juniorskich, a także Porsche Supercup. Widz ma dostęp do telemetrii, lokalizacji, kamer pokładowych kierowców F1, a także streamu z międzynarodowym komentarzem od Sky Sports oraz „F1 Live” z dedykowanym komentarzem od Formuły 1. Dostępne są także magazyny dotyczące historii wyścigów i analizy związane z danymi weekendami wyścigowymi. Viaplay nie blokuje do niej dostępu, co oznacza, że widz ma do wyboru albo ich, albo F1 TV Pro. Roczny koszt dostępu do usługi to około 235 złotych. Wszystko zależy od przeliczenia waluty, ponieważ cena podana na stronie jest w euro i wynosi  49,99. W przypadku miesięcznej opłaty, dostęp kosztuje około 29 złotych, czyli 5,99 €.  Zakupu można dokonać, klikając w ten link. Obecnie Formuła 1 oferuje 7-dniowy, darmowy okres próbny F1 TV Pro dla tych widzów, którzy jeszcze nie mieli konta w usłudze.

fot. F1 TV

Polecamy