Milionerzy: kolejne pytanie o milion. Czy uczestnik wygra? Tajemnica ujawniona
Player.pl ujawnia

Milionerzy: kolejne pytanie o milion. Czy uczestnik wygra? Tajemnica ujawniona

Fot.: Cezary Piwowarski/TVN
Gliniarze – odcinek 905. Czy zdążą uratować 12-latkę?

Gliniarze – odcinek 905. Czy zdążą uratować 12-latkę?

Luksusowy pokaz w bieliźnie w programie Love Island. Wyspa miłości

Luksusowy pokaz w bieliźnie w programie Love Island. Wyspa miłości

W serwisie player.pl udostępniono nowy odcinek teleturnieju Milionerzy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że odcinek nie trafił jeszcze do emisji w TV.

Milionerzy to popularny teleturniej, który zadebiutował na antenie TVN w 1999 roku. Od 2017 roku program jest emitowany co sezon w prime-time o godzinie 20:55. Do tej pory główną nagrodę – milion złotych wygrało kilka osób. Kilkanaście dni temu widzowie poznali kolejnego milionera.

Milionerzy za szybko w internecie

Na platformie streamingowej udostępniono już jeden z następnych odcinków. W nim uczestnik odpowiada na pytanie o milion złotych. Można go znaleźć wybierając sezon 0 i odcinek 717. Warto zwrócić uwagę na fakt, że widzowie TVN nie zobaczą tej gry w odcinku numer 717, którego emisję zaplanowano na 2 kwietnia.

Czy uczestnik Milionerów wygra milion złotych? A może wycofa się i weźmie 500 tysięcy złotych? Tego można dowiedzieć się, oglądając odcinek w player.pl. Gra jest naprawdę emocjonująca!

Milionerzy
fot. Player.pl

Co to jest obiecadło?

Nie będziemy spoilerować, czy uczestnik wygra, ale podpowiemy, co to jest obiecadło.

Pytanie o milion złotych będzie dotyczyło języka staropolskiego. Produkcja programu Milionerzy podczas tworzenia postanowiła sięgnąć do słownika języka polskiego pod redakcją Witolda Doroszewskiego. Autorzy opisali, czym jest obiecadło. Jest to stara, potoczna nazwa na abecadło. Używana była w XVIII wieku. Tego słowa użyto w jednej z książek: „jak mistrzowie łakoci wprzody podarują, gdy kształtnie w obiecadło chłopięta wprawują”.

Pytanie o milion - co to jest obiecadło?
fot. player.pl

Teleturniej Milionerzy można oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w TVN.

Żródło: forum.media2.pl, Słownik języka polskiego PWN

Polecamy