W poniedziałek, 16 października w głównym Polsacie zadebiutował Michał Adamczyk. Dziennikarz prezentował sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych.

15 października Polacy wybrali posłów i senatorów, a także wyrazili swoją opinię w ogólnopolskim referendum. Kampania wyborcza była ostra. Relacjonowały ją wszystkie stacje informacyjne, w tym TVP INFO, Polsat News i TVN 24. Do urn udała się rekordowa liczba osób, frekwencja wyniosła ponad 74%. Do Sejmu dostał się m.in. gospodarz programu TVNMarcin Józefaciuk.

Zmiany w Wydarzeniach

W związku z wyborami stacja Polsat News zmodyfikowała formułę Wydarzeń. W popołudniowych wydaniach pojawiły się specjalne raporty, w których zaprezentowano wyniki late poll IPSOS. Serwis informacyjny o godzinie 12:50 prowadził Łukasz Smardzewski. Zaś współgospodarzem tego programu był Bartosz Cebeńko.

Wydarzenia: Bartosz Cebeńko
fot. Polsat

Na kolejne wydanie, o godzinie 15:50 zaprosiła Magdalena Kaliniak. Dziennikarka tego dnia sama nie prowadziła programu. Raport wyborczy, który wcześniej prezentował Bartosz Cebeńko, przedstawił Michał Adamczyk. Tego dnia zadebiutował on jako współgospodarz serwisu Wydarzenia w Polsacie.

Wydarzenia: Michał Adamczyk i Magdalena Kaliniak
fot. Polsat

Michał Adamczyk był producentem, a aktualnie jest wydawcą serwisów informacyjnych w Wydarzeniach 24 oraz bocznych wydań Wydarzeń. Przez kilkanaście miesięcy prowadził „Raport” w Polsat News. Dziennikarz okazjonalnie prezentuje komentarze z mediów społecznościowych i przedstawia szczegóły dotyczące wybranych przez redakcję Wydarzeń 24 tematów oraz prowadzi w tym kanale serwisy informacyjne.

Michał Adamczyk z TVP

Wielu widzów może kojarzyć imię i nazwisko dziennikarza telewizji Polsat News. Twarzą Telewizji Polskiej przez wiele lat był Michał Adamczyk. Jest to jednak zupełnie inna osoba. Pracownik TVP od kwietnia 2023 roku był szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Aktualnie przebywa na urlopie w związku ze sprawą domniemanego znęcania się nad kochanką. Portal Onet.pl opisał, że Michał Adamczyk nękał ją i jej męża, groził ponadto śmiercią, nasłaniem rosyjskiej mafii i wysyłał obraźliwe wiadomości SMS.

Pracownik Telewizji Polskiej był przez kilka lat gospodarzem głównych Wiadomości. Prowadził również program publicystyczny Strefa starcia. Michał Adamczyk związany jest z TVP od 2001 roku.

Wiadomości: Michał Adamczyk - wódka cola
fot. TVP
Wiadomości: Adamczyk - postkomuna
fot. TVP INFO
Debata TVP
fot. TVP1

Polecamy