Austriacki nadawca kończy emisję jednego z kanałów.

Chodzi o wersję stacji ServusTV nadawaną w Niemczech. Można ją odbierać za darmo z satelity Astra. Emisja zostanie zakończona z końcem 2023 roku. Powodem zaprzestania nadawania kanału są przyczyny ekonomiczne. Stacja na niemieckim rynku notowała oglądalność poniżej 0,5% udziałów w rynku.

Zamknięcie rysowało się na horyzoncie już od 2016 roku, kiedy ogłoszono wstępnie, że ServusTV zakończy nadawanie we wszystkich krajach. Później jednak szef koncernu Red Bull, Dietrich Mateschitz odwrócił decyzję, bo pracownicy porzucili plany założenia rady pracowniczej.

Co dalej z ServusTV?

Według informacji przekazanych portalowi DWDL, stacja chce w 2024 roku skoncentrować się na dystrybucji w Niemczech za pośrednictwem platformy ServusTV ON. Jednocześnie nadawca zapewnia, że pozostaje w dystrybucji telewizyjnej i cyfrowej na rodzimym rynku, czyli w Austrii. Tam i tak wprowadzono zmiany polegające na skróceniu i przeniesieniu głównego programu informacyjnego z 18:00 na 19:20.  Zamknięcie niemieckiego oddziału było według informacji portalu dyskutowane od tygodni.


Co to ServusTV?

ServusTV nadaje w Austrii od 2009 roku. Wcześniej, w latach 1995-2009 była znana jako Salzburg TV.  Skupia się na emisji seriali, filmów dokumentalnych, programów politycznych i informacyjnych, a także w dużej części programów i transmisji sportowych.

Właścicielem kanału jest Red Bull Media House, spółka-córka należąca do koncernu Red Bull. Ona ma udziały w stacji od 2007 roku razem z magazynem „Servus in Stadt und Land”. Z tego względu na antenie można oglądać między innymi wydarzenia sponsorowane i wspierane przez spółkę takie jak Grand Prix Austrii Formuły 1 i 11 innych wyścigów w sezonie F1, wyścigi MotoGP, czy też Wings For Life World Run.

Żródło: dwdl.de

Polecamy