TVN o Owsiaku: „Symbol wolnej Polski”. Powstanie dokument!
Kontrowersyjna postać?

TVN o Owsiaku: „Symbol wolnej Polski”. Powstanie dokument!

Fot.: TVN Warner Bros. Discovery
Polka walczy o finał Mistrzostw Świata. W Eurosport… reklamy

Polka walczy o finał Mistrzostw Świata. W Eurosport… reklamy

Polsat zamknie własną platformę VOD? Miszczak nie promuje już Polsat Go!

Polsat zamknie własną platformę VOD? Miszczak nie promuje już Polsat Go!

TVN pokaże 28 lutego najnowszy dokument Fenomen. Produkcja opowiada o założycielu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którym jest Jerzy Owsiak.

3 stycznia 2023 roku minęło 30 lat od pierwszego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Film dokumentalny prezentuje sylwetkę Jerzego Owsiaka. Twórcom opowiedział, w jaki sposób zrodził się pomysł powołania Orkiestry oraz jak wyglądały początki jej działalności. Nie zabrakło też wspomnienia o prezydencie Gdańska, Pawle Adamowiczu, który zginął w trakcie jednego z finałów WOŚP.

Film dokumentalny o twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazuje jego przemianę – z beztroskiego hipisa w lidera ogromnego obywatelskiego ruchu i jeden z najważniejszych symboli wolnej Polski. Opowiada też jak wyglądały kulisy przeniesienia do Polski idei Przystanku Woodstock, który stał się jednym z największych festiwali muzycznych w Europie – informuje TVN Warner Bros. Discovery w komunikacie prasowym.

Jak dodaje nadawca, twórcy dokumenty szerzej podeszli do tematu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Produkcja pokazuje przemiany w Polsce na przestrzeni ostatnich 30 lat. Twórcy prezentują reakcje na działalność Jurka Owsiaka: „od niespotykanego w historii Polski entuzjazmu aż po kwestionowanie jego pracy – to obraz nas samych i polaryzacji, jaka nastąpiła pomiędzy nami w ostatnich latach”.

Jerzy Owsiak w dokumencie Dominik Kulczyk

Producentką Fenomenu jest Dominika Kulczyk. Jedna z najbogatszych Polek, która przejęła majątek ojca po jego śmierci, Jana Kulczyka. Filantropka do niedawna produkowała serię dokumentalną na zlecenie TVN. W programie Efekt Domina pokazywała, jak wygląda pomoc Kulczyk Foundation w biednych krajach.

Fenomen we wtorek, 28 lutego o godzinie 21:35 w TVN.

Polecamy