Dziennikarka TVN odznaczona przez Andrzeja Dudę
Za wybitne zasługi

Dziennikarka TVN odznaczona przez Andrzeja Dudę

Fot.: Prezydent.pl/Marek Borawski/KPRP
Powraca kultowy serial. Od grudnia w Player.pl

Powraca kultowy serial. Od grudnia w Player.pl

Radio ZET prezentuje powiązania mediów z polityką

Radio ZET prezentuje powiązania mediów z polityką

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podczas uroczystości zorganizowanej w Belwederze wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu.

W gronie odznaczonych przez Prezydenta RP znaleźli się między innymi Jerzy Kalina, Zenon Wechmann, Jerzy Pietrzak i Wiesław Komasa. Do grona zasłużonych dołączyła również dziennikarka TVN.

Omenaa Mensah z nagrodą

W gronie zasłużonych dla Polski znalazła się także Omenaa Mensah. Została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski wraz z mężem, Rafałem Brzoską. Dziennikarka TVN otrzymała nagrodę „za wybitne zasługi w działalności filantropijnej i charytatywnej”.

Omenaa Mensah jest założycielką i prezesem Omenaa Foundation. Jak można przeczytać na stronie internetowej, fundacja przede wszystkim działa na rzecz wsparcia szeroko rozumianej edukacji. Wspiera dzieci ulicy w Afryce, które nie mają do niej dostępu. Ponadto pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom w Polsce, m.in. podopiecznym z domów dziecka, czy rodzin zastępczych, organizując dla nich sprzęt komputerowy.

Rafał Brzoska i Omenaa Mensah
Rafał Brzoska i Omenaa Mensah – fot. Omenaa Foundation

Omenaa Mensah od wielu lat jest związana z TVN. Dziennikarka prezentuje prognozę pogody między innymi na głównej antenie oraz w TVN24. Prywatnie jest związana z Rafałem Brzoską, założycielem InPost.

Polecamy