Zmiany w zarządzie jednego z największych polskich nadawców. Prezes rezygnuje
Wyjeżdża z Polski

Zmiany w zarządzie jednego z największych polskich nadawców. Prezes rezygnuje

Fot.: Depositphotos/Jirsak
Radio ZET prezentuje powiązania mediów z polityką

Radio ZET prezentuje powiązania mediów z polityką

Znana stacja radiowy zakończy nadawanie. Dlaczego?

Znana stacja radiowy zakończy nadawanie. Dlaczego?

Grupa MWE Networks poinformowała o zmianach organizacyjnych. Zarząd spółki w Polsce i Czechach opuszcza Michał Winnicki.

Marcin Kowalski zostanie Prezesem Zarządu wszystkich spółek telewizyjnych z grupy MWE Networks w Polsce i Czechach. Natomiast Karol Warda obejmie funkcję Wiceprezesa Zarządu.

W ramach nowej struktury organizacyjnej Marcin Kowalski, oprócz kierowania pracą Zarządu, będzie nadzorować piony dystrybucji, sprzedaży, finansów, techniki telewizyjnej i nadawczej oraz rozwoju biznesu. Z kolei Karol Warda będzie odpowiedzialny za obszar programowy, marketingowy i produkcyjny.

Jestem niezmiernie dumny ze wszystkiego, co udało nam się osiągnąć w grupie MWE Networks. Po ponad 15 latach pracy w telewizji i po 10 latach nadawania własnych kanałów przekazuję kierowanie biznesem telewizyjnym w profesjonalne i zaufane ręce. Już teraz jesteśmy największą firmą telewizyjną spoza Warszawy, a w najbliższym czasie uruchomimy jeszcze 4 nowe kanały telewizyjne i jeszcze bardziej umocnimy swoją pozycję rynkową. Nasza działalność telewizyjna to biznes o olbrzymim potencjale i znajdujący się cały czas na wznoszącej trajektorii – informuje Michał Winnicki.

Polski biznesmen na Cyprze

Jak informuje spółka w komunikacie, Michał Winnicki skupi się na nowych obszarach działalności i rozwoju biznesu za granicą. Siedziba holdingu MWE Networks będzie mieścić się na Cyprze. Firma stawia na rozwój w obszarze rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji.

Ja sam mam zamiar poświęcić swój czas i wysiłek na nowe, obiecujące projekty w branży gier video oraz AI przy równoczesnym, dalszym prowadzeniu działań typowo nadzorczych na segmentem telewizyjnym. Zarówno Zarząd Grupy jak i ja sam, wierzymy w unikalne możliwości jakie dzięki rozwojowi nowych technologii otwierają się przed szeroko rozumianym rynkiem wideo oraz interaktywnej rozrywki. Wierzymy, iż w najbliższych kliku latach wykorzystamy ten potencjał – dodaje Michał Winnicki.

MWE Networks to grupa spółek, które są nadawcami prawie dwudziestu ogólnopolskich kanałów telewizyjnych. Prowadzi działalność nie tylko w Polsce, ale także w Czechach i na Słowacji oraz w krajach bałtyckich.

Polecamy