Pojechał na „jajeczko”. Przestał być szefem TVP3 Kielce
Zrobiony w jajo!

Pojechał na „jajeczko”. Przestał być szefem TVP3 Kielce

Fot.: TVP3 Kielce
Znany program powraca do TVN. Ruszył casting

Znany program powraca do TVN. Ruszył casting

Klienci Polsatu otrzymają rekompensatę. Co trzeba zrobić?

Klienci Polsatu otrzymają rekompensatę. Co trzeba zrobić?

Przemysław Predygier nie będzie dobrze wspominał spotkania wielkanocnego na Woronicza 17 w Warszawie.

Szokującą historię ujawnił portal Onet.  Dyrektor TVP3 Kielce podczas spotkania otrzymał od prezesa zarządu TVP Mateusza Matyszkowicza odwołanie ze stanowiska. O tym poinformował nieoficjalnie portal lokalnego Radia eM. Jeden ze współpracowników telewizji w rozmowie z portalem zdradził, że:

On naprawdę myślał, że jedzie na Woronicza tylko na jajeczko. Wczoraj wieczorem, jak już wszyscy wiedzieliśmy, co się wydarzyło, to Predygier przyszedł jeszcze do redakcji. Pożegnał się z tymi, którzy byli w pracy, a na odchodne rzucił jeszcze, że jeśli dostaną zaproszenie do Warszawy na jajeczko, to żeby nie jechali.

W pożegnaniu z widzami Przemysław Predygier dziękował za głosy wsparcia i uznania. Podkreślił również, że w trakcie, gdy był szefem oddziału powstało wiele nowych programów.

Zobacz pożegnanie Predygiera z widzami TVP3 Kielce!

Odwołanie ze stanowiska dyrektora TVP3 Kielce wielu wiąże z porachunkami w świętokrzyskim PiSie, a także odsuwaniem od władzy ludzi związanych z posłem Krzysztofem Lipcem.  O tym również może świadczyć to, że następczyni, doktorce Katarzynie Bernat pogratulowali posłowie, którym nie jest po drodze z szefem tamtejszej części partii rządzącej, w tym Anna Krupka. Wybór Bernat musi teraz zatwierdzić Rada Mediów Narodowych.

Wywodzę się ze środowiska dziennikarskiego, więc rozumiem tę pracę dziennikarzy. Chciałabym być otwarta na wszystkich pracowników TVP3, aby wspólnie tworzyć dobrą telewizję. Dla regionu świętokrzyskiego, dla wszystkich mieszkańców. Aby telewizja była ważnym ośrodkiem kultury. Aby również stanowiła miejsce, do którego będą chcieli przychodzić ludzie i będą mogli zwracać się z różnymi sprawami – powiedziała na konferencji prasowej dr Katarzyna Bernat, p.o. dyrektora TVP3 Kielce.

Kim jest Katarzyna Bernat?

Katarzyna Bernat jest doktorką nauk humanistycznych. Od 1996 r. jest związana z diecezjalną rozgłośnią Radio eM Kielce. Od 2016 r. jest dyrektorem ds. informacji i publicystyki. Katarzyna Bernat była też wykładowcą akademickim na kieleckich uczelniach, w tym na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Jest również autorką książek: „Kielce – Miasto Papieskie” czy „Dokąd zmierzamy? Wywiad z ks. biskupem Marianem Florczykiem”.

Polecamy