27 listopada Prezydent RP Andrzej Duda zaprzysiężył rząd Mateusza Morawieckiego. W nowej Radzie Ministrów zasiadać będzie aktorka Dominika Chorosińska (z domu Figurska).

Dominika Chorosińska jest obecna w serialach od ponad dwóch dekad. Początkowo wcielała się w niewielkie role, jak na przykład prostytutka w Enduro Bojz. Największą sławę przyniósł jej udział w serialu Telewizji Polsat – Zostać Miss. Grała tam główną bohaterkę – Zosię Padewską. Obok niej pojawiły się takie postacie jak Anita Werner, Małgorzata Socha i Agnieszka Włodarczyk.

Później Dominika Chorosińska obecna była w takich produkcjach jak M jak miłość, Na Wspólnej, czy też Barwy szczęścia. Nowa Minister Kultury, już jako posłanka PiS, wcielała się w zwykłego Polaka w programie publicystycznym Telewizji Polska – Motel Polska.

Kim jest mąż Dominiki Chorosińskiej?

Mąż Dominiki Chorosińkiej jest jednym z najpopularniejszych aktorów serialu TV Puls – Lombard. Życie pod zastaw. Michał Chorosiński od pierwszego odcinka wciela się w Mariusza, zaufanego pracownika lombardu Kazimierza. Aktor jest obecny też w takich produkcjach jak Dewajtis, Smoleńsk i Uzdrowisko.

Czym się zajmuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego?

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zajmuje się zadaniami związanymi z opieką nad różnymi dziedzinami kultury. Dysponuje budżetem, który może przeznaczać m.in. na zabytki, produkcje filmowe czy też teatralne. Ministerstwo nadzoruje podmioty, takie jak Telewizja Polska i Polskie Radio

 

Polecamy