Kulisy przejęcia Twittera przez Elona Muska. „Prawdziwy armagedon”
Pracownicy opowiadają

Kulisy przejęcia Twittera przez Elona Muska. „Prawdziwy armagedon”

Viaplay w Polsce. Kiedy koniec usługi? Co dalej z F1?

Viaplay w Polsce. Kiedy koniec usługi? Co dalej z F1?

Cieszyński: TVN odmawia emisji spotu o mObywatel 2.0

Cieszyński: TVN odmawia emisji spotu o mObywatel 2.0

BBC Brit w sierpniu zaprasza na pasmo dokumentalne dotyczące bieżących społecznych tematów. Stacja pokaże kulisy przejęcia Twittera przez Elona Muska.

Na Twitterze szaleje burza. Z 229 milionami aktywnych użytkowników jest to wciąż jedna z największych platform mediów społecznościowych na świecie. Odkąd została sprzedana twórcy Tesli, Elonowi Muskowi przechodzi ona prawdziwy armagedon.

Dokument Twitterowa rewolucja Muska bada jaki wpływ na użytkowników na całym świecie mają zmiany w polityce firmy i utrata stanowisk przez jej niedawnych pracowników. W dogłębnym śledztwie programu wypowiadają się osoby uwikłane w chaos, ci trollowani i ci szukający pomocy u byłych pracowników Twittera.

Twitterowa rewolucja Muska
fot. BBC

Twitterowa rewolucja Muska 9 sierpnia o godzinie 22:40 w BBC Brit.

Czy chmura jest szkodliwa dla środowiska?

Wcześniej, bo o godzinie 22:00 BBC Brit zaprasza na film Koszt danych w chmurze: czy niszczą planetę?. Ogromne centra danych są rozsiane po całym świecie — od ośnieżonych gór Europy Północnej po dotknięte suszą pustynie w Ameryce. Przechowują nasze informacje w tak zwanej „chmurze”.

Centra danych
fot. BBC

Mało kto zastanawia się jednak nad tym, że zapotrzebowanie energetyczne magazynów, w których przechowywane są serwery danych jest niezwykle wysokie. Litry wody potrzebne do schłodzenia centrów i utrzymania działania „chmury” liczone są już w setkach miliardów. Pomimo wysiłków zmierzających do uczynienia tego rozwijającego się sektora bardziej przyjaznym dla środowiska, nadal zużywa on paliwa kopalniane i każdego roku emituje megatony węgla do atmosfery.

Filmy dokumentalne będą dostępne również w internecie w usłudze BBC Player

Polecamy