Jan Górka – kim jest zwycięzca The Voice of Poland?
Młody i utalentowany

Jan Górka – kim jest zwycięzca The Voice of Poland?

Fot.: TVP/Jan Bogacz
Horror Story już w kinach. Nowa polska komedia

Horror Story już w kinach. Nowa polska komedia

Kolejna zmiana w Nasz nowy dom. Polsat rezygnuje z…

Kolejna zmiana w Nasz nowy dom. Polsat rezygnuje z…

Jan Górka z drużyny Lanberry głosami widzów wygrał 14. edycję The Voice of Poland.

Finalista programu otrzymał tytuł „Najlepszego Głosu w Polsce”, możliwość podpisania kontraktu płytowego oraz 50 tysięcy złotych. Wystąpi również podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Nie wiem, czy powinienem wygrać ze względu na swój głos, bo jestem pewny, że w tej edycji niejedna osoba była ode mnie lepsza głosowo, czy technicznie. Myślę jednak, że moja barwa, emocje, które staram się przekazywać oraz pewne zachowania sceniczne są całkiem ciekawe i znajdzie się parę osób, które będą chciały mnie jeszcze słuchać. Wygrana jest dla mnie czymś niesamowitym. Nie spodziewałem się, że zajdę tak daleko. W sumie to na każdym etapie myślałem, że odpadnę, a tu udało się dojść aż do wielkiego finału i jeszcze go wygrać. Szok! – powiedział tuż po ogłoszeniu wyników Jan Górka.

The Voice of Poland - team Lanberry
Drużyna Lanberry – fot. TVP/Jan Bogacz

Kim jest Jan Górka?

Jan Górka jest studentem inżynierii kwantowej na Politechnice Wrocławskiej. Jako dziecko rozpoczął naukę w szkole muzycznej, ale szybko z niej zrezygnował. Ojcu obiecał, że jeśli nie będzie go zmuszał do kształcenia się muzycznie, poprawi oceny w szkole. Tak też się stało. Muzyka zaczęła być bardzo ważna w jego życiu po śmierci mamy. To właśnie wtedy zaczął też pisać swoje pierwsze piosenki.

Zwycięzca The Voice of Poland najlepiej odnajduje się w nostalgicznym repertuarze. Podczas Przesłuchań w Ciemno zaśpiewał utwór „I Ain’t Worried” z soundtracku do filmu „Top Gun: Maverick”. Swoim pierwszym występem w „The Voice of Poland” skradł serca Justyny Steczkowskiej i Lanberry, które odwróciły fotele. Jan ostatecznie zdecydował się dołączyć do drużyny Lanberry. Dzięki wsparciu swojej trenerki Jan Górka zwyciężył program.

14. edycja The Voice of Poland była emitowana w soboty o godzinie 20:00 w TVP2.

Polecamy