Wytknął kłamstwo politykowi PiS. Został zawieszony. Kim jest Adrian Klarenbach?
Nie wróci do TVP?

Wytknął kłamstwo politykowi PiS. Został zawieszony. Kim jest Adrian Klarenbach?

Fot.: TVP Info/własne
Filmy i seriale za darmo? Przegląd darmowej oferty serwisów VOD

Filmy i seriale za darmo? Przegląd darmowej oferty serwisów VOD

Daria jako Miley Cyrus. Hit „Flowers” w Twoja twarz brzmi znajomo

Daria jako Miley Cyrus. Hit „Flowers” w Twoja twarz brzmi znajomo

TVP zawieszają dziennikarzy za prawdę? Adrian Klarembach niespodziewanie zniknął z „Minęła 20” w TVP INFO.

Adrian Klarenbach w sobotnim wydaniu programu „Minęła 20” w TVP Info odpowiedział na zakład posła Mariusza Kałużnego z Solidarnej Polski (klub parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość). Chodziło o przesłanie posłowi danych, czy jest w Polsce przynajmniej jeden człowiek, który ma wyższą emeryturę niż Donald Tusk. Wytykał on, że przewodniczący PO pobiera „niemiecką” emeryturę z UE. Poseł w razie przegranej miał przesłać swoje miesięczne uposażenie na dom dziecka w kujawsko-pomorskim.

Prowadzący program po 20 minutach przedstawił posłowi informacje, że jest 85-letni mężczyzna z emeryturą w wysokości 26 000 złotych.

Zawieszony za… prawdę?!

Dziennik Fakt informuje na swoich stronach internetowych, że doświadczony pracą w mediach Klarenbach miał zostać zawieszony przez TVP. Informację potwierdzono w trzech niezależnych źródłach. Wcześniej dziennikarz zniknął na tydzień po aferze z synem posłanki Magdaleny Filiks, gdzie przełożonym nie spodobał się sposób, w jaki prowadził rozmowę z gośćmi. Sam Klarenbach nie odpowiedział na pytanie gazety o to, czy został zawieszony.

Kim jest Adrian Klarenbach?

Adrian Klarenbach ma 49 lat i współpracuje z mediami publicznymi.  Z TVP związany jest od 1995 roku. W TVP Info pracował od 2007 do 2013 roku i ponownie od 2016 roku. W stacji prowadzi programy „Minęła 8/9/20”, a także „Forum”. Jest gospodarzem programu „Rozmowa PR24” w Polskim Radiu 24. Jego żona Lucyna Klein-Klarenbach startowała z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych w 2018 roku. Nie zdobyła mandatu.

Polecamy