The Traitors. Zdrajcy w TVN. O co chodzi w programie? Zobacz zwiastun!
Zasady gry

The Traitors. Zdrajcy w TVN. O co chodzi w programie? Zobacz zwiastun!

Fot.: Warner Bros. Discovery Polska
Zaskakująca wiadomość dla fanów serialu Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny

Zaskakująca wiadomość dla fanów serialu Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny

Widzowie Love Island. Wyspa miłości nie będą zadowoleni. TV4 ogłasza zmiany

Widzowie Love Island. Wyspa miłości nie będą zadowoleni. TV4 ogłasza zmiany

Pod koniec lutego TVN zaprasza na nowość w polskiej telewizji. Stacja pokaże program The Traitors. Zdrajcy oparty na popularnym formacie.

Formuła The Traitors inspirowana jest popularną i angażującą grą Mafia. Uczestnicy programu potajemnie dzieleni są na „lojalnych” i „zdrajców”. Ich misją jest przede wszystkim dotrwanie do końca, ukończenie serii wyzwań i zdobycie nagrody pieniężnej – nawet 500 tysięcy złotych.

Jak mają to zrobić? Wszyscy twierdzą, że są lojalni. Zadaniem tych prawdziwych jest rozpracowanie i zidentyfikowanie zdrajców oraz wypędzenie ich z zamku. Z kolei tytułowi zdrajcy mogą i będą się bronić, mordując kolejnych lojalnych w nocy. Od tej pory, każdy zawodnik obiera własną strategię gry. Kto okaże się lepszy, w tej trzymającej w napięciu przygodzie, w której intryga i podstęp są na porządku dziennym?

Ci którzy grają w grę planszową Mafia wiedzą, że to doskonała i sprawdzona rozrywka, w którą grać można całymi rodzinami i grupami znajomych. Zależało nam, by telewizyjna wersja spełniała tę samą rolę. Program odkrywa wiele tajemnic ludzkiej natury, wciągające jest analizowanie każdego gestu, słowa i zachowania uczestników. Nigdy do końca nie jesteśmy pewni czy skutecznie potrafimy odczytać intencje drugiego człowieka – komentuje Lidia Kazen, dyrektorka kanału TVN.

The Traitors. Zamek
fot. Warner Bros. Discovery Polska

Kłamstwo, manipulacja, zdrada – w tej grze wszystkie chwyty dozwolone. Zarówno zdrajcy, jak i lojalni, żeby wygrać, będą musieli rozwijać swoje umiejętności obserwacji i analizy zachowania przeciwników, wyciągania wniosków, ale też strategicznego myślenia.

Malwina Wędzikowska prowadzącą

W roli prowadzącej The Traitors. Zdrajcy widzowie zobaczą Malwinę Wędzikowską.

Mimo, że od nagrań do programu minęło już parę miesięcy, cały czas mam w sobie ogromny zachwyt nad tym formatem. To kompilacja świetnego serialu, malowniczej scenerii, emocjonującej gry i złożonych portretów psychologicznych uczestników – komentuje Malwina Wędzikowska, prowadząca program.

Zasady gry

W polskiej wersji programu weźmie udział 24 zawodników. Podczas pierwszego wspólnego spotkania przy okrągłym stole, uczestnicy dzieleni są potajemnie przez prowadzącą na zdrajców i lojalnych. Lojalni nie wiedzą, ilu jest zdrajców, z kolei sami zdrajcy działają w porozumieniu.

W trakcie gry, lojalni muszą jak najszybciej odkryć, kim są zdrajcy i ich wyeliminować podczas codziennych obrad okrągłego stołu. Jednocześnie, muszą zachowywać się tak, aby nie zwrócić na siebie uwagi. Jeśli tak się stanie, ubiec ich mogą zdrajcy, którzy każdej nocy spotykają się i eliminują kolejnych lojalnych z programu.

The Traitors. Zamek
fot. Warner Bros. Discovery Polska

Uczestnik może opuścić grę tylko na dwa sposoby: jeśli zostanie zamordowany przez zdrajców w trakcie ich nocnych obrad, albo jeśli zostanie wygnany przez grupę, tj. większością głosów przy okrągłym stole.

Każdy odcinek zawiera misje, które wszyscy uczestnicy wykonują jako grupa. Zadania nagradzane są złotymi monetami, które trafiają do wspólnej puli. Zarówno lojalni jak i zdrajcy mają ten sam cel – zdobyć jak największą ilość pieniędzy. Dopiero w finale dowiadujemy się, która grupa uczestników wygra, a tym samym podzieli ją miedzy sobą: zdrajcy czy lojalni?

Walka o główną nagrodę – nawet 500 tysięcy złotych – rozegra się między tymi, którzy wytrwają w programie do końca. Jeśli w grupie uczestników, którzy dojdą najdalej, czyli potencjalnych zwycięzców będą tylko lojalni – to oni podzielą się zarobionymi pieniędzmi, ale jeśli wśród nich znajdzie się choć jeden zdrajca to on zgarnie całą pulę i zostanie zwycięzcą.

Kiedy emisja The Traitors. Zdrajcy?

Seria zadebiutuje na antenie TVN już 28 lutego. Odcinki The Traitors. Zdrajcy będą emitowane w każdą środę o godzinie 21:35. Odcinki będzie można oglądać w internecie w serwisie Player.pl.

Polecamy