Pokolenie Ikea od 3 marca w kinach. Zobacz zwiastun!
Współczesny świat?

Pokolenie Ikea od 3 marca w kinach. Zobacz zwiastun!

Fot.: Nextfilm
Spot TVN Wiosna 2023 – jaka piosenka? Polski utwór na Eurowizję!

Spot TVN Wiosna 2023 – jaka piosenka? Polski utwór na Eurowizję!

Canal+ online. Jak kupić pakiet? Co w ofercie?

Canal+ online. Jak kupić pakiet? Co w ofercie?

3 marca do kin trafi film Pokolenie Ikea. Produkcja jest ekranizacją bestsellerowej książki autorstwa Piotra C. o tym samym tytule.

Piotr Czarny to czarujący trzydziestokilkuletni prawnik. Ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga – jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia – stawia mu ultimatum.

Podążając za cynicznym i hedonistycznym bohaterem, wnikamy w świat przygodnego seksu, szybkich randek i jednonocnych romansów serwowanych nam przez aplikację internetowe. Film w bezpruderyjny sposób portretuje ludzi, których łatwy dostęp do dóbr nauczył, że wszystko można tanio i bezrefleksyjnie zastąpić – komputer, meble, mieszkanie, a nawet związek.

W tej historii najbardziej zależy mi na możliwości swobodnego rozmawiania o seksie, czy o tym, że wiele osób korzysta z aplikacji randkowych. Wydaję mi się, że to nie jest żaden temat tabu – w XXI wieku mówienie o tym, że ktoś lubi uprawiać seks, to nie jest nic złego – mówi Bartosz Gelner.

Pokolenie Ikea
fot. Nextfilm

Gwiazdorska obsada filmu

W roli Piotra i Olgi widzowie zobaczą Bartosza Gelnera i Michalinę Olszańską. W pozostałych rolach występują m.in.: Majka Jeżowska, Paweł Małaszyński, Jan Aleksandrowicz-Krasko, Sławomir Mandes, Dagmara Bryzek, Adrianna Izydorczyk, Zuzanna Galewicz, Mateusz Dymidziuk, Marta Bryła i Adi Nowak.

Pokolenie Ikea
fot. Nextflim

Pokolenie Ikea – kiedy premiera?

Premiera filmu Pokolenie Ikea już 3 marca. Produkcja trafi do największych kin w Polsce. Nie wiadomo, gdzie i kiedy będzie można oglądać w internecie. Pokolenie Ikea być może będzie dostępne w Polsat Box Go, Player.pl lub Netflix.

Polecamy