Eurowizja bez Blanki?! Piosenkarka rezygnuje ze specjalnego wydarzenia
Blanka nie wystąpi

Eurowizja bez Blanki?! Piosenkarka rezygnuje ze specjalnego wydarzenia

Fot.: YouTube/TVP/Eurovision Song Contest
Cyfrowy Polsat nie publikuje wyników za 2022 rok. Wątpliwości audytora

Cyfrowy Polsat nie publikuje wyników za 2022 rok. Wątpliwości audytora

Julia Kamińska wreszcie wygrała odcinek Twoja twarz brzmi znajomo

Julia Kamińska wreszcie wygrała odcinek Twoja twarz brzmi znajomo

Już 1 kwietnia w Warszawie odbędzie się kolejna odsłona wydarzenia Polish Eurovision Party. Do stolicy Polski zjadą gwiazdy tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizja 2023. Blanka nie wystąpi jednak podczas imprezy.

Blanka jest córką Polki i Bułgara. W 2021 roku wystąpiła w eliminacjach do 10. edycji programu Top Model w TVN. Później dziewczyna rozpoczęła karierę muzyczną. Piosenkarka z utworem „Solo” ma reprezentować Polskę w Liverpoolu podczas konkursu Eurowizja 2023.

Wokół jej zwycięstwa pojawiło się wiele kontrowersji. Media zajmujące się tematyką eurowizyjną wydały oświadczenie, w którym poddano wątpliwości rzetelność przeprowadzonego głosowania podczas Krajowych Eliminacji. Ponadto poinformowano, że jury mogło nie być niezależne podczas oceniania uczestników

Polish Eurovision Party bez Blanki

W kwietniu odbędzie się w Polsce specjalne wydarzenie dla fanów Eurowizji. Do Warszawy przyjadą uczestnicy tegorocznego konkursu z całej Europy. Uczestnicy zobaczą występy m.in. wokalistki Dilja z Islandii, Mae Muller – reprezentantki Wielkiej Brytanii oraz zespołu Wild Youth z Irlandii. Mimo zaproszenia dla Blanki, piosenkarka nie odwiedzi Polish Eurovision Party.

W tym roku nie zabraknie też uczestników Konkursu Eurowizja z poprzednich lat. W Warszawie wystąpi między innymi Krystian Ochman, czyli reprezentant Polski z ubiegłego roku. Gościem specjalnym będzie Viki Gabor – zwyciężczyni Eurovision Junior w Gliwicach na Śląsku. Polskę reprezentować będą również Gromee (Eurowizja 2018), Kuba Szmajkowski (Krajowe Eliminacje w 2022 i 2023 roku) i Felivers (Krajowe Eliminacje w 2023 roku).

Ponadto w Praga Centrum wystąpią Senhit – znana z hitu Adrenalina (Eurowizja 2021), Anne Marie David (Eurowizja 1973 i 1979), Lindsay Dracass (Eurowizja 2001) czy też Oceana.

Kiedy Eurowizja 2023?

Eurowizja 2023 odbędzie się w tym roku w dniach 9, 11 i 13 maja. Konkurs będzie miał miejsce w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii, mimo zwycięstwa Ukrainy w ubiegłym roku. Jest to spowodowane toczącą się wojną za naszą wschodnią granicą. Wiadomo już, jak głosować podczas Eurowizji 2023. Będą zmiany. Tylko głosy widzów będą decydować o tym, który kraj zakwalifikuje się do finału.

Żródło: eurowizja.org

Polecamy